Dovilė: (Kol kas) 8 priežastys, dėl kurių verta vaiką vesti į chorą

Visiems žmonėms, kurie vaikus veda į chorą, bet patys nėra jame dainavę, kada nors iškyla klausimas, kodėl juos ten reikia vesti kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir šeštadienį. Gerai, jei vaikas jau pats sugeba nueiti iki mokyklos, o jei tai reikia daryti tėvams po darbo? Taip norisi išsitiesti namie ant lovos ir nieko nebeveikti! Noriu pasidalinti keliomis priežastimis, dėl ko mano galva vertėtų vaiką išleisti arba patiems nuvesti į chorą.

  1. Visų pirma, choras garantuoja, kad vaikas po pamokų praleis savo laiką ne prie kompiuterio ar telefono, bet turiningai, mokydamasis naujų dalykų, kurių mokykloje nemoko.
  2. Jeigu vaikas lanko tokį chorą, kuriame mokoma ir solinio dainavimo, patikėkit manimi, iš jo jis grįžta kitoks žmogus! Dainavimas kelia neapsakomą malonumą :)
  3. Prancūzų estetas E. Souriau teigė, kad vaikus reikia pradėti lavinti kuo anksčiau, nes muzika jiems yra tarsi ankstyvoji jausmų ugdymo pakopa, tam tikra nuojauta. Vaiko svajonės, skatinamos muzikos, yra kilnesnės, ir kuo giliau vaikas įsiskverbia į muzikos paslaptis, tuo anksčiau jis priartėja prie pajautų, paprastai pasireiškiančių tik vyresniajame amžiuje. Vaikui nepakenks, jei jis to išmoks per muzikos sukeliamus jausmus. J. W. Goethe taip pat tvirtino, kad būtent muzika išmoko vaiką jausmų gyvenimo. Jos dėka jis išgyvena tokią vidinę būseną, kurią pirmąkart patirti daug vėliau būtų pavojinga. Muzika skatina anksčiau subręsti jausmus.
  4. Esu girdėjusi prof. Vytautą Miškinį sakant, jog berniukai, kurie dainuoja chore, mutacijos metu šnekamojoje kalboje niekada „nenumes gaidžio“. Mutacijos laikotarpis berniukams ypač baisus būtent dėl šios priežasties. Jie vengia atsakinėti prie lentos, geriau gaus dvejetą, negu prieš visas klasiokes ką nors pasakys ir nulūš balsas – juk mergaitės iš karto pašieps!
  5. Kuo vyresnis vaikas, tuo jam bus sunkiau, todėl jei iki devynerių metų vaiko neišleidote į muziką, po to gali būti ir per vėlu.
  6. Vaikai, kurie lanko chorą, visada turės draugų nepriklausomai nuo to, kokie jie yra mokykloje ar kiek draugų turi ten, nes chore po vieną dainuoti neįmanoma! Tai yra bendras organas, kuris veikia tik tada, kai visi yra drauge.
  7. Kelionės į užsienį keičia vaikus, jie greičiau tampa labiau savarankiški. Kai vykome į Japoniją, su nuostaba žiūriau į kai kurių vaikų lagaminus. Jiems tėvai juos sukrovė taip, kad net rūbai buvo sudėti į skirtingus maišelius, ant kurių buvo užrašytos dienos, kada kurios rūbus rengtis! Taip, Japonijoje orai buvo beveik visada tokie patys, labai karšta ir drėgna, bet buvo dienų, kai buvo nepakeliamas karštis, todėl kartais tie maišeliai nepadėdavo, vaikui pačiam teko daryti sprendimus, kada ką rengtis. Nors tai ir menki sprendimai, bet vienuolikos metų vaikas auga akyse. Visų keliavusių vaikų tėvai patvirtins, kad vaikai grįžo pasikeitę. Mergaitė, kuri niekada nieko per daug nešnekėdavo ir nesireikšdavo, rugsėjį po kelionės atėjo, apkabino ir sako: „kaip aš visų pasiilgau!“ O jos mama stebisi: „nesuprantu, kas jai atsitiko po tos kelionės….“
  8. Dainavimas chore, muzikos mokyklos ar kokio kito muzikinio būrelio lankymas bet kuriam vaikui suformuos muzikinį skonį. Jeigu netyčia pakliuvote pas blogus pedagogus, ieškokite geresnių, o jei net ir geras pedagogas nesugebėjo išugdyti meilės muzikai, tai nereiškia, kad vaikas nieko neišmoko ar nesuprato. Po kurio laiko, paaugęs, jis supras, kokių dalykų mokėsi ir pradės tai vertinti.

O kokios priežastys svarbios Jums? :)

Ką manote Jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s