Greta: Muzika patiems mažiausiems

Mane visuomet žavėjo patys mažiausi šio pasaulio gyventojai – vaikai. Tai, kaip jie nuo pat gimimo tyrinėja ir pradeda pažinti pasaulį atrasdami kažką nuostabaus kasdienybėje, kurioje mes, suaugę, dažnai skubėdami pamirštame sustoti ir džiaugtis paprastais dalykais: šnarančiais medžių lapais, čiulbančiais paukštukais, ramiu popietiniu pasivaikščiojimu ar muzika… Ne veltui ir pati pasirinkau muzikos pedagogės profesiją tam, kad galėčiau padėti mažiesiems pažinti ir atrasti muzikos teikiamą džiaugsmą, o jų tėveliams galėčiau pasakoti apie mažai kam žinomą, bet moksliniais tyrimais įrodytą muzikos naudą.

Studijų metais mano šeimoje atsirado nuostabus lėliukas, sūnėnas Jurgis. Jo šypsena ir žibančios akys išgirdus nuolatos dainuojamas liaudies dainas, jo noras šokti ir krykštauti skambant klasikinei muzikai tapo mano įkvėpimu gilinti žinias apie muzikos galią patiems mažiausiems. Ankstyvojo muzikinio ugdymo tema parašiau savo diplominį darbą ir dabar dirbu tam, kad daugiau mažylių augtų taip, kaip Jurgis – padedami muzikos.

Vaikus mokyti muzikos pradedu jau nuo 6 mėnesių amžiaus. Remiuosi daugialypio intelekto teorijos autoriumi Hovardu Gardneriu, kuris teigia, jog smegenyse neuronų jungčių ypač sparčiai gausėja pirmaisiais žmogaus gyvenimo mėnesiais, kol jų kiekis pasiekia maksimumą dviejų metų tarpsnyje. 6 mėnesiai, kai vaikutis jau moka sėdėti – idealus metas pradėti muzikuoti. Tiesa, pamokėlėse daug darbo atlieka tėveliai, kurie ne tik išmoksta naujų ritmų ir būdų, kaip muzikos pagalba ugdyti savo mažuosius, bet ir nepaprastai sustiprina tarpusavio santykį, emocinį ryšį, kuria saugumo jausmą kūdikiams – juk muzikavimas kartu yra nepaprasta patirtis! Muzikinio ugdymo kompleksa sudaro muzikos klausymas, dainavimas ir ritminis judėjimas. Kiekviena veiksena vienaip ar kitaip teigiamai veikia mažuosius: muzikos klausymas lavina ilgalaikę mažylių atmintį ir gerina klausą (tik, žinoma, svarbu klausyti tinkamą muziką, pvz., klasikinę ar lietuvių liaudies, kuri nežaloja dar nesusiformavusios vaikučių nervų sistemos), dainavimas skatina mažylių kalbos vystymąsi, o ritminis judėjimas daro įtaką geresnės koordinacijos, smulkiosios ir stambiosios motorikos vystymuisi.

Kiekviena mano pamokėlė – vis kitokia, ir kaskart įeidama į klasę susitikti su mažyliais džiaugiuosi: juk tai, ką kartu su jų tėveliais darome dabar, vaikams su kaupu atsilieps ateityje. Žiūrėdama į kiekvieną iš jų įsivaizduoju, kokie puikūs, protingi ir stiprūs žmonės iš jų išaugs, ir didžiuojuosi, kad būsiu prisidėjusi prie nepakartojamo jų gyvenimo kelio.

Nauja mažylių ankstyvojo muzikinio ugdymo programa muzikos mokykloje “Ugnelė“ – nuo lapkričio 19 d. Registracija: https://goo.gl/forms/AlToQ3R7MdH2NDby1

Ką manote Jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s