Virtualūs choro renginiai iš namų

Prasideda laikas, kalendoriuose įprastai mirgantis koncertų ir renginių datomis. Liūdna, kad šiemet jis kitoks – galimybės dovanoti muziką tikrai trūksta ir chorų vadovams, ir choristams. Nors gyvo koncertavimo, žinoma, neatstos niekas, dalinamės dviem mums patikusiais ir nuotaiką visai bendruomenei pavasarinio karantino metu pakėlusiais būdais surengti virtualius koncertus. Džiaugsimės, jei pasisemsite idėjų, kaip šiemet Kalėdas pažymėti su savo choru!

SPECIALUS ĮRAŠAS

Šv. Velykų rytą į visų mūsų šeimų elektroninio pašto dėžutes įkrito nuoroda su specialiu koncertu, kurį kvietėme pasižiūrėti namuose ir nusiųsti kartu švęsti negalintiems artimiesiems. Kelios ištraukos iš mūsų koncerto:

Kaip sukurti tokį koncertą?

  • Vaikai ir mokytojai gavo užduotį iki tam tikros datos atsiųsti filmuotus savo pasirodymus. Mums buvo paprasta, nes vaikai šalia chorinio dainavimo mokosi ir kitų dalykų, kurių rezultatus gali puikiai atskleisti vieni. Jei Jūsų choristai instrumentais negroja ir solo nedainuoja, galite į koncerto turinį pažiūrėti laisviau – pavyzdžiui, jį organizuoti kaip talentų vakarą ir leisti choristams atskleisti bet kokį savo talentą: pašokti, nufilmuoti receptą, piešinio pristatymą, pasakyti anekdotą ir pan. Prašykite, kad pasirodymai nebūtų ilgesni nei 2-3 min, kitaip koncertas labai išsitęs. Pasirodymuose gali dalyvauti šeimos nariai ir gyvūnėliai :) BONUS taškai, jei pasirodymus įrašo ir mokytojai!
  • Visus pasirodymus sudėjome į vieną video failą. Tai padaryti galima naudojant įvairias nemokamas video redagavimo programas: DaVinci Resolve, HitFilm Express, Filmora. Kad būtų smagiau, Ieva atliko koncerto vedėjos vaidmenį, pridėjome plojimų po kiekvieno vaiko pasirodymo (įrašytą plojimo garsą galite nemokamai atsiųsti daug kur internete, pvz. čia).
  • Visą koncertą įkėlėme į Youtube taip, kad jis būtų prieinamas tik turint konkrečią jo nuorodą (įkėlus įrašą privatumo nustatymuose reikia rinktis “Nepateikiamas sąraše/Unlisted“) – galbūt ne visos šeimos norės, kad jų namų aplinka būtų viešai matoma internete.
  • Šią nuorodą kartu su sveikinimu išsiuntėme visų vaikų tėvams.

Įspūdžių, atsiliepimų ir patirčių – daugybė. Nuotolinės pamokos artėjant pasirodymų atsiuntimo terminui įgavo visiškai kitą prasmę. Vaikai pasirodymus ruošė nepaprastai atsakingai ir kūrybiškai, ieškojo gražiausio namų kampelio, ryškiausio apšvietimo, kalbino kartu muzikuoti mamas ir tėčius. O mamos ir tėčiai po koncerto siuntė padėkas ne tik nuo savęs, bet ir nuo tetų, senelių ir draugų, dėkingų už galimybę virtualioje scenoje pamatyti pasiilgtus vaikus.

KONCERTAS PER ZOOM

Mamos dienos koncertą organizavome su dar didesniu jauduliu – jis vyko gyvai, viename dideliame bendrame Zoom skambutyje.

Kaip ruošėmės?

  • Visi vaikai chorinio dainavimo pamokų metu mokėsi tuos pačius proginius kūrinius.
  • Individualių pamokų metu vaikai su mokytojais, kaip ir prieš įprastus koncertus, sutarė, kurie jau yra pasiruošę kokybiškai atlikti savo programą: padainuoti arba pagroti kūrinį, prie kurio dirbo pastarąsias kelias savaites.
  • Suskaičiavome, kiek dalyvių ir žiūrovų galime sulaukti, ir nusipirkome Zoom papildymą – paprastoji lincencija, kurią naudojame pamokose, leidžia viename susitikime turėti tik 100 žmonių.
  • Vaikai, planuojantys individualius pasirodymus, gavo instrukcijas, kaip pasiruošti. Jiems rekomendavome susitvarkyti Zoom garso nustatymus (plačiau žr. čia), pasiruošti tylią aplinką be pašalinių trikdžių, nesijaudinti, jei nutiks koks nors techninis nesklandumas. Su jais pasidarėme testinius skambučius.
  • Visi susijungėme Mamos dienos rytą ir elgėmės lygiai taip pat, kaip ir per įprastą koncertą – Valerija pasakė trumpą sveikinimą, Ieva pristatė atlikėjus ir jų kūrinius. Atėjus laikui groti ar dainuoti konkrečiam vaikui, jo video išdidindavome visiems (funkcija “Spotlight for everyone“) ir visi klausydavome jo gyvai iš namų transliuojamo pasirodymo. Pabaigoje visi vaikai savo mamytėms atliko išmoktus kūrinius – Valerija jiems grojo, o vaikai (kaip ir repeticijos metu – išsijungę mikrofonus) dainavo.

Žinoma, tikras chorinis pasirodymas taip koncertuojant nėra įmanomas. Bet bendrumo ir gyvumo jausmas, kurį leidžia patirti toks koncertas, yra išties ypatingas.

Artėjant Kalėdoms galvojame visų labiausiai apie tai, kaip norisi ir kaip svarbu dabar jausti, kad esame bendruomenė. Ieškome būdų vaikams parodyti dėmesį, juos pajudinti kėdėse, atplėšti jų akis nuo ekranų. O svarbiausia – sukurti jiems tą Kalėdų stebuklėlį, kurį sukuriame kasmet. Nes juk mes visi esame Kalėdų seneliai :))

Ką manote Jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s